savushkin-r-d / Git4All

Geek Repo:Geek Repo

Github PK Tool:Github PK Tool

Git для всіх

Посилання

Веб сторінка

Репозиторій

Матеріали дисципліни: Програмна інженерія в системах управління

Про Git для всіх

Даний репозиторій (сховище) призначений для тих, кому невідомий Git та GitHub, але він дійшов до точки зацікавлення, і вирішив принаймні дізнатися, що це може дати саме йому.

Я почав використовувати Git та GitHub з кілька місяців тому, і наразі не маю повного представлення про його можливості, хоч зареєстрований на GitHub я вже кілька років (типу спробувати). Зараз я впевнений, що Git варто використовувати усім, хто хоче працювати в команді над створенням якогось артефакту діяльності.

У даному репозиторії я буду орієнтуватися на людей, що хочуть сумісно в команді створювати текстові матеріали: посібники, методички, білі книги, тощо. Можливо, навіть, ці матеріали не є основним результатом проекту, але робляться сумісно. У Інтернеті є багато матеріалу щодо використання його програмістам, але тут ми будемо приділяти увагу перш за все розробці документації.

Отже, що основного може дати Git та GitHub:

  • відслідковування та керування версіями документів (програм, будь кого текстового змісту); у сховищах можна зберігати будь які файли, але зміст їх порівнюватися не буде;
  • простежування проектних робіт за всю історію його існування;
  • сумісна одночасна робота в одному проекті, в якому кілька користувачів працюють над створенням пов'язаних матеріалів

Додатково GitHub дає ще багато можливостей (нагадаю, розглядаємо застосовно розробки до документації):

  • керування проектами за методикою Канбан;
  • автоматизація діяльності щодо перетворення одних документів в інший формат (наприклад в DOCX, PDF, заливка на Dropbox, перетворення у ВЕБ-сторінки);
  • створення власних Веб-сторінок;
  • відслідковування статистики по роботі сховища;

Основні ідеї використання Git та GitHub для створення документів

1. Система керування версіями Git.

Система керування версіями працює зі сховищами, які ще називають репозиторієм . Зрештою, репозиторій - це Ваша робоча папка, яка потребує керування версіями та додаткові файли, що зберігають налаштування та історію змін.

У системі керування версіями Git користувач у себе на ПК при необхідності зберегти плинну версію, робить відтиск (commit) своєї робочої папки. Цей відтиск можна буде використовувати для порівняння його файлів з іншими їх версіями, наприклад зробленими в інший час, або іншими людьми.

Git може використовуватися в розподілених системах, де кілька користувачів мають свої власні копії репозиторію, які пов'язуються через комп'ютерну мережу. Один із варіантів - використати хмарний сервіс GitHub, у якому буде розміщуватися віддалена копія репозиторію, через який буде відбуватися синхронізація версій.

Тут можна почитати про це більше.

2. Використання MarkDown.

Git порівнює тексти файлів одного сховища і виявляє добавлені і видалені тексти у різних версіях цього файлу. Тобто, при порівнянні файлів з різних відтисків (коммітів), які зробив один і той же або різні користувачі, система покаже що було добавлено, а що видалено. Тому дуже важливо працювати з текстовими файлами, інакше Git тільки скаже про те, що файли відрізняються за розміром або відміткою часу збереження.

Тому формати DOC та DOCX не підходять для керування версіями, бо вони зберігають дані не в текстовому форматі. Хоча слід відмітити, що DOCX є архівом текстових файлів типу XML. Щоб переконатися достатньо змінити йому розширення на ZIP, розпакувати, і подивитися з чого складається розпакована папка. Тому дехто використовує спеціальні скрипти, які це роблять автоматично і таким чином забезпечує керування версіями. Та сама картина стосується і PPTX.

Звісно, якщо використовувати просто текстові файли, не буде доступним форматування тексту та рисунки, які є дуже важливими при створенні документів. Тому альтернативою є текстові файли з простим форматуванням, одним з яких є MarkDown. Цей формат використовується для багатьох цілей, одна з яких - написання такого типу описового файлу, як цей. Цей формат легко конвертується у будь який інший, включаючи HTML, DOCX, PDF, файли електронних книг та інші. Тому варто його використовувати, як сирцевий вихідний форматований текст, який легко супроводжувати, розробляти командою та перетворювати (навіть автоматично) у інший формат.

Тут можна прочитати про MarkDown більше.

Як мені це спробувати?

Для цього якраз і створений цей репозиторій, щоб Ви могли пройти цей шлях. У ньому дається кілька вправ, пройшовши які, Ви зможете використовувати ці інструменти у Вашій професійній діяльності.

Ідея: від контенту до потрібного формату

<iframe width="800" height="600" src="https://www.youtube.com/embed/VnD4P_7uNCM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

About