antaljanosbenjamin / packettracer

Geek Repo:Geek Repo

Github PK Tool:Github PK Tool

This is a homework for Model-based Systems Design course. The repository contains a some plugins for Eclipse to create and visualize computer networks. It also contains functionality to compute the minimum network delay and maximum bandwith between to endpoints. Minimal delay determinted with Dijsktra's algorithm, and maximum bandwith calculated with the Ford-Fulkerson algorithm. My homework partner was Márton.

Plastic-Turtle-Militia-MDSD-2018

Számítógép hálózat modellező

A cél egy számítógép hálózatok tervezését és karban tartását segítő eszköz készítése. A környezet alapvetően tervezést könnyítené meg azzal, hogy a hálózatban található eszközöket könnyen átlátható formába jelenítené meg. Emellett a megadott adatokból két mérő számot is szolgáltatna. Mindkettőt csak két végpont között képes elvégezni. Az egyik a maximális átviteli sebesség, a másik a leggyorsabb út.

A hálózatban háromféle entitás lehet jelen végpontok, hálózati eszközök és összeköttetések. A végpontok, valamilyen számítógépek amik közt a kommunikáció folyhat, ezek lehetnek egyszerű asztali PC-k, okos telefonok vagy szerverek. A hálózati eszközökön folyik át a forgalom és ők irányítják a megfelelő útvonalakon. Az összeköttetés lehet vezeték vagy vezeték nélküli kapcsolat.

A végpontoknak lesznek hálózati tulajdonságai, mint logikai cím(ek) és csatlakozók száma és típusai. A “számítógépeket” két halmazra lehet bontani: a kliensekre és a szerverekre. Ez a két halmaz közötti kommunikációt fogjuk becsülni. A forgalom összeköttetéseken és forgalom irányítókon folyik. Előbbinek áteresztő képessége és a csatlakozója a megadható jellemzője és mindig két eszköz között helyezkedik el. A hálózati eszközök adják a késleltetést a kapcsolatokhoz. Emellett meghatározható hány darab milyen csatlakozóval rendelkeznek, mekkora sávszélességet képesek kezelni és milyen logika címmel rendelkeznek.

A hálózat definiálása két felületen történik. A grafikus felületet a topológiai elrendezést lehet megadni. Például hálózati eszközök, végpontok száma és a köztük található összeköttetések. Szöveges formában lehet megadni, az elemek tulajdonságainak értékeit.

Mindkét módszerrel elkészült modellt validálhatjuk különböző jólformáltsági kényszerek és figyelmeztetések mentén:

Kényszerek:

  • Minden végpont elérhető legalább egy másik végpontból, illetve minden hálózat eszköz elérhető legalább kettő végpontból.
  • Az összeköttetés két végén azonos csatlakozó van.
  • A késleltetés nem negatív, a sávszélesség pedig pozitív értékű.
  • Az IP címek formátuma megfelelő, azaz X.X.X.X. formátumú, ahol X egy nem negatív, 256-nál kisebb egész szám.
  • A modellben nincs két azonos IP című elem.
  • Az egy alhálózatba tartozó IP címek azonos címtartományban vannak.

Figyelmeztetés:

  • Két közvetlenül összekötött eszköz között nem a lehető leggyorsabb összeköttetés van.

About


Languages

Language:Java 81.2%Language:Xtend 18.8%